Dzięki nim pracownicy biurowi mogą zadbać o czystość swoich dłoni – pojemniki na mydło, bo o nich tu mowa, to podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Dostępne są one w wielu modelach oraz rozmiarach. Manualne, czy może dozowniki do mydła bezdotykowe? Duże, a może małe? Na jaki model się zdecydować? Dowiesz się tego z poniższego tekstu.
Wielkość biura – to ma znaczenie
Dozowniki do mydła bezdotykowe posiadają różną objętość. W sklepach z łatwością można natknąć się na modele, w których pomieści się od 250 ml do 1200 ml danej substancji – różnica jest znacząca. Wybierając odpowiedni rozmiar łazienkowego dozownika do biura trzeba wziąć pod uwagę:
- natężenie ruchu – im więcej osób, tym większy dyspenser. Szacuje się, że w średnim biurze powinno zainwestować się w model, który pomieści od 500 ml mydła. Nie jest on największych rozmiarów, a jednocześnie nie trzeba martwić się jego ciągłym uzupełnianiem,
- wielkość łazienki – niewielkie powierzchniowo pomieszczenia uniemożliwiają często dobranie odpowiedniego dyspensera do mydła. W takim przypadku warto zdecydować się na model ukryty w blacie bądź też mały, wiszący bezdotykowy dozownik do mydła.
Bezdotykowy dozownik do mydła – nieoczywista oszczędność
Dozowniki do mydła bezdotykowe początkowo wiążą się z większymi kosztami zakupu niż ich manualne odpowiedniki. W dłuższej perspektywie czasu koszty te jednak szybko się zwrócą. Dzięki technologicznym rozwiązaniom łatwiej jest kontrolować porcje dozowanego mydła na jedną osobę. Wystarczy kilka miesięcy, by zauważyć, że dyspensery ze wbudowanym czujnikiem ruchu uzupełnia się znacznie rzadziej.